Yedi dükkan süprüntüsü, çok çeşitli doğal bitki ile hazırlanan bir tütsü karışımıdır. Kullanımı çok eski zamanlara dek uzanır.
Aktar süprüntüsü, 40 dükkan süprüntüsü, 7 aktar süprüntüsü gibi benzer isimlerle de anılır.

Mavi gözyaşı, şap, yaprak buhur, akgünlük reçinesi, lavanta, çöreotu, rezene, arpa, üzerlik otu ya da üzerlik tohumu, anason, adaçayı, karabiber gibi tamamen doğal ve çoğu yenilebilir bitki ile bu tütsü karışımı içinde yer alabilir.

7 Aktar Süprüntüsü Otu Nasıl Uygulanır?

Karışım çakmak ya da kibrit yardımıyla yanmaz derin bir kase içinde doğrudan yakarak, tütsü kömürü üzerinde ya da artık yemek pişirme amaçlı kullanılmayan bir tavada kızdırılıp dumanlanarak kullanılabilir.

Özellikle tütsü kömürü ile karışım tütsüyü yakmak oldukça kolay olacaktır. Tütsü bolca duman ve koku yayacaktır.

Yakılan karışım tüm hane içinde gezdirilir. Bu esnada iyi dilekler akıldan geçirilebilir ya da dua edilebilir. Özellikle evin karanlıkta kalan, güneş almayan kısımlarında tütsünün dumanı bol bol saçılır. Karanlık ortamlar gibi yabancıların sık temas ettiği dış kapı ve civarı ile teknolojik aletlerin yoğunlukta olduğu bölgelere ekstra özen gösterilir.

Ayrıca tütsüyü yakmadan küçük bir kase içinde evde ya da küçücük bir kese içinde üzerinizde taşımanın da nazardan koruyucu bir etkisi olduğuna inanılır.

Müşteri Yorumları
0
0 ortalama
5 Yıldız
0%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%
Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Ürün hakkında yorum yazabilirsiniz.

Bu ürüne ilk yorumu siz yapabilirsiniz. “Yedi Dükkan Süprüntüsü 90 gr”

Taksit Tablosu

Yukarı